Toplandık

Nilüfer Uzuntaş

Kurum Müdürü/Psikolojik Danışman ve Rehberlik Öğretmeni
Merhaba! Ben Nilüfer. Gaziantep doğumlu, 1993 yılında dünyaya geldim. Evliyim ve bir çocuğum var. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ile çift ana dal olarak Okul Öncesi Öğretmenliği bölümlerinden mezun oldum. Meslek hayatımda edindiğim bilgileri ve öğretileri, büyük bir keyif ve istekle paylaşabileceğim Alim Okulları'nda Psikolojik Danışman, Rehberlik Öğretmeni ve aynı zamanda Okul Müdiresi olarak sürdürme fırsatı buldum. 
Hikayemdeki ana karakterler ise çocuklarımız. Her bir çocuk kendi başına bir hikaye aslında. Vizyonum, çocuklarımızın sosyal duygusal gelişimlerini desteklemek ve her sorunlarında yanlarında olmaktır. Bilirsiniz, her masal ve hikaye gökten düşen üç elma ile mutlu sona erer. İşte! Benim hedefim ise gökten düşen üç elmayı ebeveynler, öğretmenler ve çocuklar arasında paylaştırmak.
Onlar için, kendi dillerinden konuşan bir psikolojik danışman olarak buradayım; hepsiyle oyun arkadaşı olmak istiyorum. Hedeflerim arasında duygularını tanıyan, problem çözme becerileri gelişmiş, benlik saygısı yüksek, öz şefkatli çocuklar yetiştirmek bulunuyor. Unutmayın, "Çocuklar, göremeyeceğimiz bir zamana gönderdiğimiz canlı mesajlardır."

Emine KARANFİL YENİLMEZCAN

Uzm. Klinik Psikolog-Eğitim Koordinatörü-Kurucu
Merhaba! 
Ben Emine. 1982 doğumlu, evli ve iki çocuk annesiyim. Belçika’da doğdum ve orada 10 yıl kadar çok kültürlü bir ortamda çocuklarla ve yetişkinlerle çalıştım. Bu olumlu deneyimimi Bursa’ya taşımak istedim. Çocukların ancak doğal ve güvenli bir ortamda kendilerini çok yönlü geliştirebileceklerine inandığım için Alim Okulları'nı oluşturduk. "Sağlıklı çocuklarla mutlu bir geleceğe."

Biyografimin tamamını www.eminekarafilyenilmezcan.com web sitesinden inceleyebilirsiniz.

Soner YENİLMEZCAN

İşletme-Organizasyon-Kurucu
Selamünaleyküm, Merhabalar!
Ben Soner, 1982 doğumlu, evli ve iki çocuk babasıyım. Yaklaşık 20 yıllık organizasyonel iş tecrübem var. Bu sürenin 10 yılı Belçika'da geçmiştir.
Hayata bakış açım gereği, yeni nesli bugünün ve geleceğin şartlarına göre eğitmenin öncelikli seçim olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple eşim Emine ile Alim Okulları’nı kurduk. Unutulmamalıdır ki eğitime yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırım demektir.
 

Döne AVCI

Okul Öncesi Sınıf Öğretmeni/Eğitim Mentörü
Ben Döne,
1983 Belçika doğumluyum. Evliyim ve üç evladım var, bir erkek ve iki kız. Henallux Haute Ecole Blaise Bastogne Belçika Üniversitesi'nden Okul Öncesi Öğretmenliği mezunuyum. Belçika'da öğretmen olarak görev aldıktan sonra ailem ile Bursa'ya taşındım ve Alim Okulları ile yollarımız kesişti. Bursa Uludağ Üniversitesi'nde bir yıl eğitim alarak diploma denkliğimi aldım.
Alim Okulları'nda ilk olarak Fransızca öğretmeni olarak çalıştım, sınıf öğretmenliği yaptım, eğitim mentörlüğü yaptım  ve şimdi tekrar sınıf öğretmeni olarak devam ediyorum.
Çocuklara; kendilerini ifade etmeyi, duygu ve düşüncelerini paylaşmayı, saygı duymayı ve görmeyi bizler öğretebiliriz,  çocukları bir kalıba sokmadan onlar ile büyümeyi diliyorum. Benim için tüm çocuklar özeldir, farklıdır ve biriciktir. Çocuklar ailelerinin  aynasıdır. ama ailelerinden çok okulda zaman geçirdikleri için de okul ve öğretmen önemlidir.  Çocuğa verilebilecek en güzel şey ise zamandır. Çocukların kalbine dokunmayı seviyorum ve bunu uzun zaman boyunca yapmak istiyorum. 
Onlara hayal kurmayı öğretmek ise hedeflerimin arasında. Alim Okulları ile aynı düşündüğüm için buradayım.

Ece Kelmendi

Okulöncesi Öğretmeni

Merhaba, ben Ece. Bursa'da 1995 yılında doğdum ve şu an evliyim. İstanbul Medipol Üniversitesi'nden lisans derecesi ile çocuk gelişimi mezunu oldum. Bu yıl Alim Okulları ile tanıştığım için gerçekten çok mutluyum.

İnanıyorum ki her çocuğun gelişimi kendine özeldir. Bu nedenle, amacım çocukları, kendi gelişim süreçlerine uygun bir şekilde desteklemek ve onlara hayatta gerekli olan becerileri kazandırmak.

Yeni eğitim-öğretim yılı için büyük bir heyecan içindeyim. Çocukları sevgiyle kucaklamayı ve onlarla birlikte büyümeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım herkes için keyifli ve başarılı bir yıl olur. 

Berna Şensöz

Okulöncesi Sınıf Öğretmeni
Merhaba! Ben Berna, 06.01.1999 tarihinde İzmir'de doğdum. Anadolu Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü'nden mezun oldum. İlkokul öğretmenini çok seven bir öğrenci olarak başlayan öğretmenlik hayalimi gerçekleştirmek adına 2016 yılından bu yana bu güzel mesleği sürdürüyorum.
Özel Eğitim Alanı eğitimi alarak, özel çocuklar ile bireysel olarak çalışarak gelişimlerine katkı sağlamak benim için önemli bir deneyim oldu. Daha önce çalıştığım kurumda 4 yıl sınıf öğretmenliği ve 2 yıl koordinatör öğretmenlik görevlerini üstlendim.
Her yıl minik kalpler ve naif yüreklerle tanışmanın güzelliği, birlikte yürümenin mutluluğu beni her seferinde şükretmeye yönlendiriyor. Mesleğimle gurur duyuyorum.
Öncelikle minik kalplerde sevgi bağını kurmayı amaçlıyorum, çünkü biliyorum ki seven çocuk mutlu olur ve mutlu çocuk öğrenir! Eğitimin ilk basamağı olan okul öncesinde, Alim Okulları ile tanışmak bu yıl beni çok mutlu etti. Eğlenerek öğretme anlayışı, her çocuğun kendi hızında ilerlemesine fırsat tanıma ve farklılıklara saygı duyarak ilerleme fırsatı sunma vizyonu beni etkiledi.
Her yıl yeni gülen yüzlerle tanışmak ve yollarımızı çiçeklerle donatmak için heyecanlıyım. İlerleyen günlerde birlikte keyifli bir öğrenme yolculuğuna çıkabilmeyi dört gözle bekliyorum.

Hüsniye Oğuz

Okulöncesi Öğretmeni
Merhaba! Ben Hüsniye OĞUZ. 1990 yılında Bursa'da dünyaya geldim ve şu an evli bir anne olarak hayatımı sürdürüyorum. Anadolu Üniversitesi'nde Okulöncesi Öğretmenliği bölümünden mezun oldum ve yaklaşık sekiz yıldır bu mesleği büyük bir aşkla sürdürüyorum.
Çocuklara öğretmek sadece bir beceri değil, aynı zamanda onların merakını ve öğrenme isteğini canlı tutabilmek gerçek bir başarıdır. Bu düşünceyle dolu bir öğretmen olarak, her gün çocuklara dokunmak, onlara yeni şeyler öğretmek ve onları büyüme yolculuklarında desteklemek benim için büyük bir mutluluk kaynağı.
Alim Okulları ile tanışmam, bu özel ailenin bir üyesi olmamı sağladı ve bu beni son derece mutlu etti. Burada, öğrencilerle birlikte geçireceğimiz her anın, birbirimize katabileceğimiz güzellikleri ve öğrenimle dolu anıları barındıracağına inanıyorum. Bu güzel yolculukta birlikte büyüme fırsatını değerlendirmek için sabırsızlanıyorum.

Senanur ACAR

Okulöncesi Sınıf Öğretmeni
Merhaba,
Ben Sena. 2001 yılında Bursa'da doğdum. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nden Çocuk Gelişimi bölümü mezunuyum. Meslek hayatıma 2019 yılında Montessori kuramını benimsemiş bir okulda öğretmenlik yaparak başladım. Maria Montessori’nin "Her şeyden güçlü olan tek şey sevgidir.” ve "Çocuk evrenseldir. Bütün çağlarda var olmuştur ve zamanın sonuna dek var olacaktır.” gibi beni ilham veren sözlerini benimsedim ve bu yolda örnek alarak devam ediyorum.
Bu sene Alim Okulları ailesine katılmış olmaktan mutluluk duyuyorum. Yeni kalplere dokunmak, yol göstermek, desteklemek, ilham vermek ve almak için çok heyecanlıyım.
 

Handan GÜZE

Okul Öncesi Sınıf Öğretmeni
Merhaba! Ben Handan Öğretmen 1985 doğumlu, Bursa'nın güzel topraklarına kök salmış biriyim. Bir çocuk annesi olmanın verdiği güzellikleri yaşıyorum. Eğitim serüvenimde Marmara Üniversitesi Lisans, Atatürk Üniversitesi Önlisans ve Atatürk Üniversitesi Lisans bölümlerinden geçtim. Formasyon eğitimimi ise Marmara Üniversitesi'nde öğretmenlik alanında tamamladım.
Yaklaşık 10 yıldır anaokulu öğretmenliği yapmanın yanı sıra, aynı zamanda Akıl ve Zeka Oyunları Öğretmeniyim. Bu alanda çocuklarla keyifli bir şekilde çalışmak benim için bir tutku. Son 4 yıldır da Alim Okulları ailesinin bir üyesiyim ve aynı yolda, aynı hedeflere, aynı duygularla yürümek beni çok mutlu ediyor.
Öğretmenlik serüvenimdeki ilk hedefim, çocukların kalbine dokunabilmektir. Onların kalplerine girdiğimde ise biliyorum ki tüm kapılar usulca teker teker açılacaktır. Her bir çocuğun farklı bir dünya olduğunu düşünerek, onları keşfetmeye çalışır ve hepsini olduğu gibi kabul ederim.
Çocuklarımın ihtiyaç duyduğu farkedilme duygusuna öncelik verir, onları gözlemler ve kendi benliklerini keşfetmelerine destek olurum. Her çocuğun benzersiz bir dünya olduğunu düşünerek, onlarla birlikte büyüme yolculuğunda her seferinde yeni ve farklı bir bakış açısı kazanırım.
Amacım; çocuklarımızla birlikte yol alarak, onların çevresini ve kendilerini tanımalarına rehberlik etmek ve onların gerçek potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olmaktır. Sevginin, şefkatin ve iyiliğin tüm kalplere şifa olduğuna olan inancımı yansıtarak, sevgi dolu bir eğitim ortamı oluşturmayı hedeflerim.
Sevgilerimle.

Şevin PEKER

Okul Öncesi Sınıf Öğretmeni
Ben Şevin!
Bursa doğumluyum. Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi mezunuyum. 10 yıldır bu güzel işle hayatımı devam ettiriyorum. Bu 10 yılda öğrendiğim tek gerçek, çocukların hayatımıza nasıl dokunduğu olmuştur. Ve ben bu sebeple hep çocukların dünyasına inmeye, onların dilini kullanmaya çalışmışımdır meslek hayatım boyunca. Bu nedenle hem çocuklarıma hem kendime çok güzel şeyler kattım ve katmaya devam edeceğim.
Eğlenen çocuk mutludur, mutlu çocuk öğrenir... Eğlenme ve öğrenme konusunda sınırları olmayan Alim Okulları ile yollarımızın kesişmesi beni çok mutlu etti. Güzel günler, çocuklarımız ve velilerimiz ile bizi bekliyor, inşallah. 

Zahide Gül UĞURLU

İslami Değerler ve Kur'an-ı Kerim Öğretmeni 

Selamun Aleyküm,
Ben Zahide Gül, evli ve iki çocuk annesiyim. Anadolu Üniversitesi'nden 'İlahiyat' ve Atatürk Üniversitesi'nden 'Çocuk Gelişimi' mezunuyum. (Sadece diploma ile değil, her zaman okuyup kendimi geliştirme uğraşındayım.) Dört yıldır Alim Okulları'nda öğretmenlik yapmaktayım. 19 yaşında "Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğretendir." hadisi ile başladı davam.
İmam-ı Gazali de şöyle diyor: "Çocuk, ana-babası yanında bir emanettir. Tertemiz kalbi nefis bir cevherdir. Hayra yöneltilip alıştırılırsa hayır üzere gelişir ve hem dünyada hem ahirette mutlu olur. Çocuk şerre alıştırılır, onu adet edinir ve hayvanlar gibi ihmal edilirse, azıp sapıtır ve yok olup gider. Çocuğun korunması, iyi edep ve terbiye verilmesiyle, güzel ahlâk örnekleri işlenmekle gerçekleşir.”
Hepimiz birbirimizden sorumluyuz ve burada hepimize görev düşüyor. Müslümanın boş vakti, boşa giden vakti olmadığını düşünüyor ve biz emek verir, çabalarsak "Allah emekleri zayi etmez."

 

Esma GÜL

İslami Değerler ve Kuran-ı Kerim Öğretmeni
Selamunaleyküm!
Ben Esma GÜL. Bursa'da yaşıyorum. İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü mezunuyum. 8 yıldır çok sevdiğim bu kıymetli mesleği icra ediyorum. Yaşamamıza yön veren değerlerin kaybolmasını önlemek ve sağlıklı bireyler yetiştirmek için 'İslami Değerler Eğitimi' branşına yöneldim ve bu alanda 3 yıldır çalışmaktayım. Bize emanet edilen bu güzel yürekleri, Allah'ın izniyle Kur'an ve Sünnet üzere eğitmek düsturu ile bu yolda sonuna kadar devam edeceğim.
Bu düşünceler doğrultusunda yolumun kesiştiği Alim Anaokulu'nda 2. yılımda da çalışmaya devam edeceğim. Ve ben, bir harf öğrenen her öğrencinin kırk yıl kölesi olmaya hazırım.

Asya ERDOĞAN

Drama Branş Öğretmeni
Merhaba, ben Asya…
Uzun yıllar anaokulu öğretmenliği yaptıktan sonra drama öğretmenliğine geçiş yaptım. Başta insana, ayrıca çocuklara, her canlıya, hatta bastığımız toprağa hak ettiği tüm değeri fazlasıyla veren Alim Okulları'nda birkaç yıldır gururla çalışıyorum.
Bunun dışında, okul öncesi düzeyinde yapılan dramada ilk hedefimiz iyi ve topluma faydalı bireyler yetiştirilmesine katkı sağlamak oluyor. Cesaretin her zaman kükremediği, bazen içimizdeki ‘yarın tekrar denerim.’ diyen o kısık sesin de cesaret olduğunu; yemek yapmanın ya da çocuk bakmanın sadece anne ya da sadece babanın görevinin olmadığı, cinsiyetçilikten kaçınmayı; yapılan her iyiliğin mutlaka bize farklı yollardan da olsa geri döneceğini; dünyanın bireyselliğimizden ziyade grup olarak ne yaptığımızla ilgilendiğini; yine hayatın her seferinde özgüvenimize gözünü dikebileceğini, ama kaybı en aza indirmek istiyorsak problem çözme becerilerini nasıl geliştirebileceğimizi ve hayata dair pek çok şey hedefimiz olabilir.

Önder MOCU

Judo Branş Öğretmeni
Merhabalar! 1974 doğumlu bir aile babası olarak karşınızdayım. Uluslararası Judo Federasyonu Coach unvanına sahip, Türkiye Judo Federasyonu'nda Siyah Kemer 2. Dan ve 2. Kademe Judo ile Jui Jutsu branş antrenörlüğü yapan, aynı zamanda Milli Judo Kata sporcusu ve Bursa Judo Federasyonu Temsilcisiyim. Tam 35 yıldır bu harika sporla uğraşıyor ve inanıyorum ki, hareket etme ve eğitim, çocukların sağlıklı bir şekilde büyümelerinde öncelik taşıyor. Bu güzel düşünceyle, son 18 yıldır da çocuklara spor alt yapı eğitmenliği yapmanın gururunu yaşıyorum. Sevgiler!

ELİF CAN

Öğrenci İşleri-Muhasebe 

Merhaba, ben Elif. 1985 yılında Bursa’da doğdum. Evli ve 2 çocuk annesiyim. Daha önce özel bir anaokulunda 6 yıl boyunca aktif olarak kurum yöneticiliği yaptım. Çocukları çok samimi ve doğal bulduğum için, onlarla aynı ortamda bulunmak bana yeni tecrübeler kazandırıyor. Bu yüzden iyi ki Alim Okulları ile tanıştım. "Sevgi emektir. Emek verilen her çocuk, mutlu yarınlar demektir.”

Buse ARIKAN

Karşılama/Organizasyon
Merhaba, Ben Buse. 2000 yılında Bursa'da doğdum. Sosyal Hizmetler mezunu, aynı zamanda Sosyoloji ve Çocuk Gelişimi öğrencisiyim. Hayallerimde bir şekilde insanlara dokunabilmeyi, onlara yardımcı olmayı ve duygularına ortak olmayı arzu ettim. Bu düşünceyle okuduğum Sağlık Meslek Lisesi staj döneminde; çocukların eğitimlerine ve gelişimlerine destek olarak dünyalarına dokunmaya karar verdim. Hedefim, kendini en iyi şekilde ifade edebilen, iletişimi yüksek, özgüvenli, her daim hayal kurabilen, sağduyulu, saygılı ve sevgi dolu bireylerin yetişmesi. Hayallerim ve hedeflerim için çıktığım bu yolda, geleceğin öğretmeni olarak Alim Okulları ailesinin bir bireyi olmaktan mutluluk duyuyorum.
 

Kıymet DİKORMAN

Aşçı
Merhaba!
Adım Kıymet Dikorman ve 1968 yılında Bursa'da doğdum. Hayatımı 2 güzel çocuğumun annesi olarak sürdürüyorum. Aynı zamanda Alim Okulları'nda çocukların aşçı teyzesi olarak görev yapıyorum. Bu özel ailede yer almanın mutluluğu ve gururuyla doluyum.
Sevgiler...

Saadet ERGÜN

Aşçı Yardımcısı
Merhaba,
Ben Saadet Ergün, 1977 İstanbul doğumlu ve aslen Gümüşhaneliyim. Evli ve bir çocuk annesiyim. Alim Okulları'nda mutfak personeli olarak görev almaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.
Sabırlı, sevecen, yeniliklere açık, öğrenmeyi ve öğretmeyi seven birisiyim. Zaten insan yaşamının amacı insanlığa hizmet etmek, şefkat göstermek ve yardımcı olmayı istemek değil miydi? İşte tam da bu nedenle yolum Alim Okulları'yla kesiştiği için kendimi çok şanslı hissediyorum.
Sevgiler.

Arzu YILMAZTÜRK

Mutfak Personeli

Merhaba!Ben Arzu, evli ve üç çocuk annesiyim. Şu anda Alim Okulları'nda mutfak personeli olarak görev yapıyorum. Hijyene büyük bir önem veririm ve bu konuda elimden gelenin en iyisini yapmaya özen gösteririm. Bu samimi ortamda bulunmak ve birbirinden tatlı çocuklarla birlikte çalışmak beni çok mutlu ediyor. Sevgiler.

 

Günnur Dişek

Temizlik Sorumlusu
Merhaba, ben Günnur. Sevmediğiniz nedir diyecek olursanız, hijyensiz ortamlar derim. Alim Okullarında temizlik görevlisi olarak çocuklarımıza hizmet vermekten çok memnunum. En sevdiğim işi yapmak ise beni çok mutlu ediyor.

Ümmüş

Temizlik Sorumlusu
Merhaba Ben Ümmüş,
Alim Okullarında temizlik görevlisi olarak çalışıyorum. Hijyenik  olmayı seviyorum. İşimi severek yapıyorum. En sevdiğim işi yapmak beni mutlu ediyor.

Şerafettin ACAR

Bahçıvan
 
Merhabalar,
Ben Şerafettin, ünlü kum havuzu mühendisi. Amacım elimden geldiğince okulu, çocukların yaşam sevincine katkı sağlayacak bir düzeyde tutmak ve bahçe düzenlemesini ona göre tasarlamak. İnşallah gelecekte, doğayı seven nesiller yetiştirerek torunlarımızın mirasına sahip çıkarız.
Sevgilerle...